Почитувани дами и господа кичевчани и кичевчанки со особена чест и задоволство ве покануваме на ДЕЛИРИУМ - стендап комедијата со еден од најдобрите македонски стендап комичари Никола Тодороски. Човекот кој веќе пет години ја расмева публиката во Македонија но и пошироко на Балканот. Првиот македонски комичар кој настапувал на сцените во Лондон, Амстердам Љубљана, Марибор, Загреб, Софија ....

Не пропуштајте ја можноста за час и кусур да ги извежбате вашите стомачни мускули со смеење.

СРЕДА (14.02.2018г.)
ПОЧЕТОК: 20 часот.
ВЛЕЗ : 100 денари.
Билети на билетарата од центарот за култура два часа пред почеток на претставата.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ !!!

Премиера на филмoт „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески во продукција на „Фрагмент филм“ ,во киното на Центарот за култура„Кочо Рацин“.
ПРЕМИЕРА: ЧЕТВРТОК 08.02.2018 год.
ПОЧЕТОК: 20:00 ЧАСОТ

Центар за култура (голема сала).

Повеќе...

Во Среда (31.01.2018г.) во Ликовната галеријата на Центарот за култура „Кочо Рацин“ ќе се одржи изложба на фотографии „Облици“ на Ненад Пивко со почеток од 19:00 часот.

Повеќе...

Во Среда (27.12.2017г.) во библиотечниот дел на Центарот за култура „Кочо Рацин“ се одржа промоција на книгата „Скришна посвоеност“ од Златко Бошевски.

Повеќе...

Во Понеделник (25.12.2017г.) во ликовната галеријата на Центарот за култура „Кочо Рацин“ се одржа изложба на скулптури „Феникс“ на Марјан Стојаноски со почеток од 19:00 часот.

Повеќе...

Анкета

Дали ви се допаѓа веб страната?
 

Врски

Macedonia Timeless

Exploring Macedonia

Културата во Р.М.

 

Контакт

Н.У. Центар за култура "Кочо Рацин" - Кичево
"Александар Македонски" бр. 72
Кичево, 6250
Република Македонија
Библиотека: +389(0)45221075
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Вести од културата